Comenius - Oczami bohatera

Wizyta gosci z kajów partnerskich Comenius

2011-05-05 16:49

 

W kwietniu naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście: grupa 16 nauczycieli z różnych krajów europejskich. Byli to przedstawiciele: Cypru, Katalonii, Anglii, Francji, Niemiec, Portugalii i Holandii – naszych krajów partnerskich z projekltów Comenius: "Oczami bohatera" i "Storytime".

Gości powitała pani dyrektor oraz przedstawicielka Szkolnej Rady Uczniowskiej. Chór szkolny i zgromadzeni uczniowie odśpiewali "Odę do Radości", a uczniowie z klasy 1a zatańczyli krakowiaka. Następnie goście podziwiali taniec Lajkonika i otrzymali od niego uderzenia buławą na szczęście. Uroczyste powitanie zakończyło odegranie na fletach "Ody do Radości".

 Nauczyciele z zagranicy zwiedzili szkołę, brali udział w zajęciach i przedstawili klasom starszym prezentacje o swoich krajach.

W grupie teatralnej przygotowującej przedstawienie "Przygody pięciu bohaterów" odbyły się warsztaty tańca francuskiego.

 Nasi goście mieli okazję zwiedzić miasto, kopalnię soli w Wieliczce i muzeum w Oświęcimiu.Wzięli także udział w warsztatach "Od ziarna do chleba" w Wygiełzowie.

 

Tygodniowa wizyta była bardzo owocna, odbyły się spotkania projektowe, było wiele okazji do wymiany doświadczeń z pracy w różnych szkołach europejskich.

 

Powrót

Wyszukiwanie

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.