Comenius - Oczami bohatera

Polscy uczniowie przedstawiają: ROZDZIAŁ III

2011-01-18 10:59

Pewnego deszczowego dnia, po długiej podróży z Anglii, Jim Knopf, Robin Hood i Zawisza Czarny w końcu docierają do Krakowa – miasta, które kiedyś było stolicą Polski.

Postanawiają zamieszkać w hotelu "Wawel", nazwanym tak jak Zamek Królewski, który został oznaczony na mapie skarbów; tej  znalezionej przez nich w Anglii. 

Kiedy spacerują po zabytkowej części miasta, w poszukiwaniu zamku, zauważają dziwnie wyglądającego człowieka, walczącego  ze złodziejami. Okazuje się , że to Asterix, poznali go po kasku z skrzydłami i czerwonych spodniach. Decydują się mu pomóc, ale szybko odkrywają  że jest on bardzo silny. Jak się później okazuje, ze względu na magiczne właściwości napoju przygotowanego przez starego druida.

Po ucieczce złodziei Asterix przyłącza się do grupy naszych bohaterów i nadal zwiedzają miasto.

Wędrują od jednego pięknego miejsca do drugiego, aż wreszcie widzą na wzgórzu duży i piękny zamek. Szybko dowiadują  się, iż to Wawel- zamek oznaczone na ich mapie skarbów.

W celu znalezienia skarbu, Asterix, Jim, Robin i Zawisza Czarny, dołączają do grupy turystów i zwiedzają zamek.

Później odłączają się od grupy i idą do Smoczej Jamy, która znajduje się pod zamkiem. Znajdują tam śpiącego smoka z wiszącym na szyi kluczem. Zawisza Czarny walczy z bestią, a potem z pomocą Asterixa, Jima i Robina zdejmuje klucz  z jej szyi.

Otwierają kluczem małe drewniane pudełko, które zawiera następną wskazówkę: muszą udać się do Warszawy...

 

Od razu po przyjeździe do Warszawy, nasi bohaterowie chcą zobaczyć Królewskie Łazienki, ale gubią się w mieście. Sokoli wzrok Robina pomaga im dostrzec Pałac Kultury i Nauki, tak więc idą tam i jadą windą na 38 piętro.

Z platformy widokowej widzą Łazienki i drogę do nich. Wydają się im bardzo piękne.

Po chwili są już na dole, w ogrodach łazienkowskich; znajdują tam wielki fortepian i grającego na nim Fryderyka Chopina. Daje im on zaczarowane  nuty, z których nasi bohaterowie dowiadują się, że muszą pojechać do Francji. Asterix znajduje klucz do Łazienki Chopina, w której schowana jest tajemnicza skrzynka. Łazienka okazuje się cała złota, na podłodze jest obraz syreny z  wizerunkiem klucza na tarczy. Bohaterowie wiedzą już, że muszą iść pod Pomnik Warszawskiej Syrenki. Znajdują tam klucz. 

Szybko wracają do Łazienki Chopina, otwierają skrzynkę i znajdują wewnątrz złoty papier. Okazuje się, że łazienka może przenosić ich  w dowolne miejsca na świecie. Nagle, jakieś litery wyświetlają się na płytkach łazienki: F-R-A-N-C-E  P-A-R-I-S.

Nasi bohaterowie zostają przeniesieni do Francji i znajdują się przed Wieżą Eiffel’a.

 

 

 

Powrót

Wyszukiwanie

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.