Comenius - Oczami bohatera

Angielscy uczniowie przedstawiają: ROZDZIAŁ II

2011-01-07 15:03

Jim Knopf i Robin Hood chowają się na łodzi, która płynie do Anglii. Nagle łódź uderza                w skały na Kanale La Manche i zaczyna tonąć. Nasi bohaterowie ratują się płynąć łodzią ratunkową do Dover.

Pierwszym miejscem do którego się udają jest miast Bath, a dokładniej miejski pub, w którym każdy z nich kupuje po kuflu piwa i sycącym posiłku, którym jest pieczeń.

Na ulicy przed pubem tancerze tańczą tańce ludowe z kijami i chustami i nie przestają nawet wtedy, kiedy (oczywiście) zaczyna padać.

W kolejną podróż nasi bohaterowie wyruszają do Londynu i zwiedzają park, gdzie bawią się  na zjeżdżalniach i huśtawkach. W pobliskim sklepie kupują typowe angielskie danie: rybę             z frytkami. Następnie zwiedzają zabytki Londynu.

Następnie jadą do Stonehenge, a w drodze powrotnej wypijają po filiżance herbaty.

W Anglii Jim i Robin biorą udział w zawodach łuczniczych i w wyścigu kolarstwa górskiego. Na szczycie góry Scaffal Pike spotykają Zawiszę Czarnego. Biorą udział w zawodach, wygrywając je, a nagrodą jest roczny pobyt w Polsce. Zawisza Czarny uważa że to znakomita okazja aby pokazać towarzyszom Polskę, która jest jego krajem ojczystym.

Przed wyjazdem, Robin, Jim i Zawisza Czarny zwiedzają zamek króla Jana. W komnatach znajdują mapę do Skarbu Świata. Z tego powodu król gromadzi wielką armię i wyrusza                w pogoń za naszymi bohaterami.

Jim, Zawisza i Robin jadą pociągiem do Londynu, by kupić bilety do Polski i tam zauważa ich przez swoją lunetę król Jan. Wybucha wielka bitwa, gdyż Robin Hood i król Jan są wrogami juz od wielu lat.

W końcu naszym bohaterom udaje  się uciec królowi i schronić w Polsce.

Powrót

Wyszukiwanie

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.